ARAYÜZ KAMPANYASI

19 Mayıs 2020'de "Genç Temsil Eksikliğiyle" mücadele etmek için başlatılmış sosyal bir kampanyadır. Başlangıçta 8 farklı üniversiteden 9 gencin yürüttüğü Arayüz Kampanyası, bugün itibariyle 42 gönüllüsüyle birlikte yoluna devam etmektedir. Genç temsil eksikliğine karşı mücadele ederken şeffaf, katılımcı ve hesap verilebilir bir kampanya yürütme amacını taşımaktadır. Bu nedenle burada detaylı olarak Kampanya'ya dair bilgileri bulabilirsiniz. Arayüz Kampanyası'nın amacı;

Arayüz Kampanyası, tamamen bağımsız bir şekilde başlatılmış olup herhangi bir çatı kuruluşa bağlı değildir. Faaliyetlerini Sivil İnisiyatif kimliğiyle Arayüz adıyla gerçekleştirmektedir. Üretilen içerikler ve gerçekleştirilen çalışmalar Arayüz Kampanyası kimliğine ait olup kamuoyuna da açıkça sunulmaktadır.

Faaliyetlerimiz; sorun tespitinde bulunmak, sorunlara ilişkin raporlama çalışmaları gerçekleştirmek, çözüm önerileri oluşturmak, oluşturulan önerileri karar alıcılara ulaştırmak, karar alma mekanizmasına ve karar alıcılara gençlere alan açmaları için baskı yapmak; gençlerin temsil eksikliğine ilişkin hak talebinde bulunmaları için farkındalık çalışması yürütmek ve yayınlar gerçekleştirmek olarak özetlenebilir. Tüm bunlar ve daha fazla detay için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.